Πορτογαλία: 13 κρούσματα μετάλλαξης Όμικρον, όλα στην Μπελενένσες!

Published

on

Η Πορτογαλία κατέγραψε 13 κρούσματα covid-19 της νέας μετάλλαξης Όμικρον κι όπως προκύπτει, όλα σχετίζονται με την Μπελενένσες!

Η νέα μετάλλαξη από την Μποτσουάνα, έχει σημάνει… συναγερμό στην Ευρώπη και τα μέσα της Πορτογαλίας σημειώνουν, πως τα κρούσματα στην Πορτογαλία συνδέονται με την Μπελενένσες.

Το περασμένο Σάββατο, ο αγώνας της Μπελενένσες με την Μπενφίκα ξεκίνησε κανονικά, αλλά ο διαιτητής, Μανουέλ Μότα, το διέκοψε λίγο μετά την έναρξη του β’ μέρους, με τους “Αετούς” να προηγούνται με 7-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Η Μπελενένσες παρατάχθηκε με μόλις 9 παίκτες, εξαιτίας των πολλών κρουσμάτων στην ομάδα, με την Μπενφίκα να μη δείχνει έλεος από τη μεριά της και στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι “έχασαν” δύο ακόμη παίκτες, ενώ κι ο τερματοφύλακας Ζοάο Μοντέιρο, που έπαιζε στη μεσαία γραμμή αναγκαστικά, έπεσε στο έδαφος.

Με την Μπελενένσες να μένει με 6 παίκτες, ο Μότα διέκοψε το παιχνίδι και στην Πορτογαλία έχει ξεκινήσει μία μεγάλη κουβέντα γύρω από όλα όσα συνέβησαν.