Νίκες για ΠΑΣ, Παναθηναϊκό

Ξεπέρασαν τον ΠΑΟΚ στη βαθμολογία έχοντας όμως ματς περισσότερο

Ο Νίνης πέτυχε ένα από τα γκολ της χρονιάς, ο Βόλος «τρόμαξε» τον ΠΑΣ, ωστόσο η ομάδα των Ιωαννίνων γύρισε το ματς από το 1-2 και χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ροντρίγκο Εραμούσπε νίκησε 3-2, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν τρομερή φάση στις καθυστερήσεις.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 1ο λεπτό ο Ορόζ για τον Βόλο, με τον Κάργα να απαντάει στο 12′.

Στο 40′ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά σε ρόλο οδηγού με εντυπωσιακό γκολ του Νίνη, όμως οι Γιαννιώτες βρήκαν ξανά τη λύση στο 57′ με τον Περέα, ένα γκολ που έπρεπε να περάσουν 4 λεπτά για να μετρήσει! Τελικά, η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 86′ με τον Εραμούσπε.

Εύκολο απόγευμα για τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο που επικράτησε με 2-0 του Ατρομήτου με σκόρερ τους Καρλίτος και Παλάσιος.