Τριάρα του Βόλου στη Λαμία (vid)

Σε δύσκολη θέση η Λαμία

Ο ΝΠΣ Βόλος νίκησε με 3-0 τη Λαμία κει επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από σχεδόν 2 μήνες, με τη Λαμία να μπαίνει σε περιπέτειες σε ότι αφορά την παραμονή της.

Ο Βόλος είχε από την αρχή τη πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να μπορεί να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις ευκαιρίες που δημιούργησε. Από την πλευρά της η Λαμία προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να ανεβάσει στροφές, έχοντας μάλιστα και δοκάρι με τον Σιμόν στο 51.

Τελικά οι Θεσσαλοί ήταν αυτοί που σκόραραν με τον Μπαρτόλο να πιάνει εντυπωσιακό εναέριο γυριστό σουτ καρφώνοντας τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Σαράνοφ. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι βρήκαν άλλα δύο γκολ, με τους Ροσέρο και Φεράρι να βάζουν το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερς.