Ματσάρα στην Τρίπολη, σώθηκε ο Ιωνικός (vid)

Μεγάλη νίκη με 2-3 μέσα στην έδρα του Αστέρα

Σε ένα παιχνίδι όπως όλα του Ιωνικού στα play-out, η ομάδα της Νίκαιας κέρδισε και στην Τρίπολη μετά το Ηράκλειο και έτσι εξασφάλισε από σήμερα και μαθηματικά την παραμονή στην κατηγορία.

Ο Ιωνικός είδε τον Αστέρα να προηγείτα με τον Ριέρα στο 5ο λεπτό, αλλά οι Τσιγκρίνσι και Μάντζης στο τέλος του ημιχρόνου έκαναν το 1-2. Ο Μάντζης στο 52′ έκανε το 1-3 για τον Ιωνικό για να κλείσει το σκορ ο Μουνάφο για τον Αστέρα στο 87′. Με αυτή τη νίκη ο Ιωνικός έφτασε τους 33 βαθμούς και έτσι προσπέρασε την Λαμία με 12 βαθμούς και με 4 αγώνες να απομένουν, όλα έχουν κριθεί για την ομάδα της Νίκαιας.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ιωνικός θα υποδεχτεί την Λαμία στη Νίκαια, ενώ ο Αστέρας θα πάει στην έδρα του Παναιτωλικού.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με τον Ιωνικό εδώ.