Πλέι άουτ: Το παλεύει ο Απόλλων (vid)

Σημαντικός βαθμός για τον Απόλλωνα

Ο Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με το Βόλο και συνεχίζει το… κυνήγι της Λαμίας με φόντο την παραμονή.

Η ομάδα του Βόλου ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο ματς, με τον Ρεγκατέν να απειλεί στο 12ο λεπτό, με ένα σουτ έξω από την περιοχή που κατέληξε άουτ.

Δύο λεπτά μετά, οι Βολιώτες “απάντησαν” στις ευκαιρίες με τον Μπαρτόλο να κάνει το γύρισμα και τον Φαν Βέερτ να αστοχεί απο καλή θέση, ενώ στο 42′ ο Ντάουντα “άγγιξε” το γκολ χωρίς επιτυχία.

Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος συνέχισε να πιέζει, με τον Φερνάντες να καταφέρνει να ανοίγει το σκορ στο 59ο λεπτό, με τον Απόλλωνα πάντως να ισοφαρίζει με τον Αμπιόλα Ντάουντα, ωστόσο το γκολ δε μέτρησε μετά από έλεγχο VAR.

Τελικά, ο Απόλλων πήρε το βαθμό με τον Ντάουντα να σκοράρει με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Βιτλή, ενώ στο 90′ ο Τσίμπσαχ έχασε τεράστια ευκαιρία για να σκοράρει και να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Οι συνθέσεις του αγώνα

Απόλλων Σμύρνης: Σότσαν, Ντεντάκης, Βιτλής, Μπρούνο Άλβες, Ντομίνγκες, Ρόγκνε, Φατιόν, Κάστρο, Σλίβκα, Μαρτίνες, Ντάουντα

Βόλος: Κλέιμαν, Πουρίτα, Σιέλης, Άλχο, Γκιουλέν, Μεταξάς, Π. Φερνάντες, Ρεγκατέν, Ροσέρο, Μπαρτολό, Φαν Βέερτ