Κύπρος U21-Ελλάδα U21 3-0: Βαριά ήττα, κίνδυνος να χάσει τα μπαράζ

Αγωνίστηκαν Λύρατζης και Κούτσιας από πλευράς ΠΑΟΚ

Οι Εθνική Ελπίδων παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων στο παιχνίδι με την Κύπρο και γνώρισε βαριά ήττα με 3-0.

Με γκολ στα λεπτά 23, 73 και 83, η Κύπρος πήρε την νίκη, η οποία ωστόσο δεν την βοηθάει να ξεκολλήσει από την προτελευταία θέση του ομίλου.

Η Ελλάδα παραμένει στην δεύτερη θέση με 17 βαθμούς, στο +5 από τους Ισλανδούς, ωστόσο η ομάδα του Γιώργου Σίμου έχει να δώσει ακόμη ένα παιχνίδι, και αυτό με την Πορτογαλία, την ώρα που η Ισλανδία θα δώσει 2 με Λευκορωσία και Κύπρο.

Είναι υπαρκτός πλέον ο κίνδυνος να χαθεί η δεύτερη θέση και άρα η είσοδος στα μπαράζ για την είσοδο στο επόμενο Euro U21.

Από πλευράς ΠΑΟΚ, ο Λευτέρης Λύρατζης αγωνίστηκε όλο το 90 λεπτό ενώ ως αλλαγή στο 76ο λεπτό πέρασε και ο Κούτσιας. Στον πάγκο έμεινε ο Ταλιχμανίδης.