Τον… γνωρίζουν τον Ταϊσον στον Ολυμπιακό! (vid)

Η… άρρωστη σέντρα του Βραζιλιάνου που “βούβανε” το “Γ. Καραϊσκάκης”!

15 Μαρτίου 2012. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Μέταλιστ στο “Γ. Καραϊσκάκης” στη ρεβάνς της νίκης του στην Ουκρανία με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της φάσης των “16” του Europa League!

Στο 15ο λεπτό, ο Μαρκάνο βάζει τους Πειραιώτες μπροστά στο σκορ και ταυτόχρονα στον… τοίχο τη Μέταλιστ, ενώ στο 78΄ ο Μέγιερι αποκρούει την αλά Πανέκνα εκτέλεση πέναλτι του Ντέβιτς!

Και εκεί όπου όλα έδειχναν χαμένα για τη Μέταλιστ, ο Τάισον – που στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκε στην κορυφή της επίθεσης –  πραγματοποιεί μία… άρρωστη σέντρα στο 81ο λεπτό με αποδέκτη τον Βιγιάγκρα, ο οποίος ισοφαρίζει σε 1-1 και αναπτερώνει τις ελπίδες των Ουκρανών!

Έξι λεπτά αργότερα δε, ο Ντέβιτς στο 87΄ πετυχαίνει το γκολ της πρόκρισης για τη Μέταλιστ, ενώ δευτερόλεπτα αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής αποτυγχάνει να πετύχει το 1-3, στερώντας παράλληλα από τον Ταϊσον τη δεύτερη ασίστ του!