Νέα ήττα Παναθηναϊκού λόγω Κουρμπέλη

Αποβλήθηκε νωρίς και ο Μπαρτόλο χάρισε τη νίκη στον Αστέρα με 1-0

Μετά το εντυπωσιακό 0-3 του ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα, αυτήν τη φορά στην Τρίπολη από τον Αστέρα με 1-0 και έπεσε από την κορυφή!

Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν από το 33ο λεπτό του αγώνα, με παίκτη λιγότερο, αφού ο Κουρμπέλης τους «κρέμασε» με δύο κίτρινες κάρτες, μέσα σε διάστημα επτά λεπτών και λίγο πριν το τέλος, ο Μπαρτόλο με ένα δυνατό σουτ, νίκησε τον Μπρινιόλι και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 1-0.

Ο Κουρμπέλης που κάποιοι… αποθέωναν για τη συμπεριφορά του, που έμεινε ατιμώρητη, στη ρεβάνς του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ, σήμερα άφησε την ομάδα του για περισσότερα από 60 αγωνιστικά λεπτά με παίκτη λιγότερο και το στοιχείο αυτό, έπαιξε το ρόλο του στη νίκη του Αστέρα, που άφησε τον Παναθηναϊκό, δεύτερο πλέον…