Ματσάρα και τελικά… Λαμία (vid)

Έβγαλε τα μάτια του ο Ιωνικός

Με ένα συγκλονιστικό παιχνίδι ολοκληρώθηκε η υπόθεση παραμονής στη Stoiximan Super League ανάμεσα στον Ιωνικό και τη Λαμία, με το τελικό 2-2 να είναι απόλυτα λυτρωτικό για την ομάδα της Φθιώτιδας.

Ο Ιωνικός ήταν αυτός που στο πρώτο μέρος έδειχνε να ξέρει τον τρόπο για να πάρει αυτό που θέλει από το παιχνίδι, με τους Νικαιώτες να προηγούνται στα πρώτα 45 λεπτά με 2-0, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη που θα τους εξασφάλιζε μία θέση στη μεγάλη κατηγορία και την επόμενη χρονιά.

Στην επανάληψη όμως η Λαμία κατάφερε να μειώσει σχετικά γρήγορα για να έρθει ο Τόσιτς και να βάλει το γκολ που κράτησε στη Super League την ομάδα του στο 73 λεπτό. Στη συνέχεια ο Ιωνικός πίεσε, αλλά δεν κατάφερε να γίνει ουσιαστικός, με αποτέλεσμα να φέρει την ισοπαλία που τον οδήγησε οριστικά στον υποβιβασμό.