Κάμπος "σερβίρει", Πρίγιοβιτς σκοράρει (vid)

Ανατροπή για τον ΠΑΟΚ στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς να γράφει το 2-1 στο γήπεδο της Τούμπας.

Μπορεί να βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νούρι, ωστόσο, Μάτος και Πρίγιοβιτς φρόντισαν να αποκαταστήσουν την τάξη στο γήπεδο της Τούμπας.

Την αρχή έκανε ο Βραζιλιάνος, ο οποίος έφερε το ματς στα ίσα (1-1), “εκτελώντας” με… καρφωτή κεφαλιά τον Κεϊτά στο α΄ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτο την σκυτάλη πήρε ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, ο οποίος έψαχνε από την αρχή του παιχνιδιού το πολυπόθητο τέρμα, αλλά η τύχη δεν ήταν με το μέρος του.

Τελικά, στο 77ο ο Σέρβος φορ του ΠΑΟΚ έγινε αποδέκτης της μπάλας από τον Κάμπος και με εξαιρετική κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, υπογράφοντας την ανατροπή στο σκορ για το 2-1.