Ισοπαλία στο φινάλε

Ισόπαλος με 7-7 αναδείχτηκε ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Πανιώνιο στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι στα πλαίσια του 12ου τουρνουά ΣΕΔΥ.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος στο οποίο ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 3-2, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να βελτιώσει την εικόνα του και με γκολ των Ζάτοβιτς, Παυλίδη και Τίγκα να προηγηθεί με 7-5, τρία λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα.

Οι Νεοσμυρνιώτες όμως κατάφεραν αρχικά να μειώσουν σε 7-6 με τον Καλαϊντζή και τέσσερα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε να ισοφαρίσουν σε 7-7 με γκολ του Βέκου.

Ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία να «κλειδώσει» τη νίκη ένα λεπτό περίπου πριν το τέλος, όταν αστόχησε σε επίθεση στον παίκτη παραπάνω.

Το βράδυ του Σαββάτου, ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στις 20:00, στο τελευταίο παιχνίδι των ομίλων. Αύριο, Κυριακή 8/10, θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες κατάταξης.