ΒΟΛΕΙ

Φιλική… ισοπαλία στην Αλεξανδρούπολη

Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε με… ισοπαλία την πρώτη σειρά φιλικών αγώνων στο πλαίσιο της προετοιμασίας του ενόψει της νέας σεζόν.

Μετά τη νίκη με 3-0 στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης την Παρασκευή, οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για το απόγευμα του Σαββάτου.

Η δεύτερη φιλική αναμέτρηση των δύο ομάδων ολοκληρώθηκε στα τέσσερα σετ και με ισοπαλία 2-2, με τους δύο προπονητές να αποφασίζουν να μην παίξουν το τάι μπρέϊκ.

Το πρώτο σετ κατέληξε στους γηπεδούχος με 25-22, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τα δύο επόμενα εύκολα με 10-25 και 15-25. Ο Εθνικός ισοφάρισε σε 2-2 σετ κατακτώντας δύσκολα το τέταρτο σετ με 27-25.

Για τον Δικέφαλο δεν αγωνίστηκε ο Βέλγος πασαδόρος Ματίας Βάλκιερς, αλλά και ο Θάνος Παπαδημητρίου λόγω ενός μικροπροβλήματος που έχει στο δάχτυλο του μικρού ποδιού. Χρόνο συμμετοχής για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι πήρε ο Γκόμεζ.

Η αποστολή του ΠΑΟΚ επιστρέφει το βράδυ του Σαββάτου στη Θεσσαλονίκη, με την προετοιμασία να συνεχίζεται με προπονήσεις ενόψει των νέων φιλικών αγώνων κόντρα στη Βοϊβοντίνα το διήμερο 22 και 23 Σεπτεμβρίου στο PAOK Sports Arena.