Φιλικό… ντέρμπι!

Η ανδρική ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ συνεχίζει τα δυνατά φιλικά τεστ ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν, γνωρίζοντας την ήττα με 20-19 από την ΑΕΚ στη Μίκρα.

Σε ένα φιλικό τεστ που έδωσε μία μικρή γεύση του τι θα ακολουθήσει τη νέα σεζόν, ο Δικέφαλος χωρίς να έχει στο ρόστερ του δύο βασικούς του παίκτες, τον Κοκκώνη και τον Πέγιοβιτς ηττήθηκε με 20-19 από την ΑΕΚ.

Οι παίκτες του Σ. Σεϊρεκίδη μετά από ένα μέτριο πρώτο μέρος στο οποίο δεν έβρισκαν λύσεις στην επίθεση, έδειξαν χαρακτήρα στην επανάληψη και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ αρχικά ισοφαρίζοντας σε 17-17 και στη συνέχεια παίρνοντας το προβάδισμα με 19-18, 2,5 λεπτά πριν από τη λήξη.

Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε στο φινάλε το αριθμητικό της πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του Πετρίδη και με δύο γκολ κατάφερε να φύγει νικήτρια από τη Θεσσαλονίκη.