ΠΑΟΚ: Ζήτησε εξηγήσεις από τον Διαμαντόπουλο στο ημίχρονο

Έντονα παράπονα από τον πάγκο του Δικεφάλου για την φάση του πέναλτι του Λεβαδειακού

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 2-1 απέναντι στον Λεβαδειακό, στο ημίχρονο της αναμέτρησης, με τον Τιάγκο Ντάντας να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της ομάδας του Ράζβαν Λουτσέσκου, σκοράροντας και τα δύο τέρματα των γηπεδούχων.

Πρωταγωνιστής, αρνητικός, προσπάθησε να γίνει ο διαιτητής της αναμέτρησης, Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, ο οποίος στο 12ο λεπτό υπέδειξε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, σε φάση που ο Λούα Λούα πατάει το πόδι του Κοτάρσκι.

Με το φινάλε του ημιχρόνου, όλος ο πάγκος του ΠΑΟΚ κινήθηκε προς τον διαιτητή από την Αρκαδία, ζητώντας του εξηγήσεις για την απόφαση που πήρε, σε δύο περιπτώσεις μάλιστα, εφόσον ούτε ο VAR -που διαφώνησε μαζί του- δεν ήταν αρκετός για να του αλλάξει γνώμη.